Środki Dydaktyczne
W procesie dydaktycznym posługujemy się staranie dobranymi narzędziami. Jesteśmy świadomi braku możliwości kompensacji deficytów przystępujących do szkolenia osób, jednak potrafimy deficyty te trafnie definiować i wskazać, jako źródło możliwych niepowodzeń na różnych etapach edukacji.
Zwracamy jednak szczególną uwagę na bezwzględnie kluczowe obszary, które w naszym przekonaniu determinują cały proces szkolenia kandydata na kierowcę. Są, to: motoryka i spostrzeganie. Wobec powyższego, opracowaliśmy środki dydaktyczne, które w należyty sposób wzmacniają kompetencje osób szkolonych. Skuteczność narzędzi potwierdzają sami zainteresowani, którzy niejednokrotnie dopiero wówczas uświadamiają sobie poziom swoich deficytów, w tym np. źródło dotychczasowych niepowodzeń edukacyjnych.
Stosujemy amplifikatory zdolności motorycznych, narzędzia kształcące czynności:
- symulator techniki kierowania
- symulator dźwigni zmiany biegów
- symulator dźwigni nożnych
- symulator lusterek bocznych pojazdu
W wyniku tak przyjętego modelu szkolenia, kandydat na kierowcę skutecznie opanowuje proste (pojedyncze) oraz złożone (sekwencje) gesty i czynności wszystkich kończyn, nabywając i utrwalając właściwą technikę jazdy, nawyki i niezależność ruchową, niezbędną w prawidłowym i bezpiecznym prowadzeniu pojazdu, już na etapie części teoretycznej szkolenia w formie ćwiczeń w warunkach inkubacyjnych.
Stosujemy amplifikatory zmysłów, zwłaszcza wzroku.
- ćwiczenia operujące na symbolach i grafice (rożne poziomy i stopnie trudności)
Stosujemy narzędzia intelektualne służące aktywizowaniu zdolności umysłowych, szczególnie analiza, synteza
- ćwiczenia doskonalące spostrzegawczość
- ćwiczenia doskonalące refleks decyzyjny
- ćwiczenia doskonalące pamięć
Stosujemy narzędzia pomiaru dydaktycznego, będące gwarancją rzetelnego featback'u na każdym etapie edukacji.
- badanie na wejściu – co kandydat do szkolenia wie i umie, przed przestąpieniem do szkolenia, czyli przed prezentacją treści tematycznych (testy)
- badanie na wyjściu – co kandydat do szkolenia wie i umie, po przystąpieniu do szkolenia, czyli po prezentacji treści tematycznych (testy)
- dziennik praktycznej nauki jazdy
- arkusze przebiegu szkolenia praktycznego
Kandydatów na szkolenia oraz osoby zainteresowane naszymi metodami i ofertą
Zapraszamy